Barbie Bebek Evi Yapımı

Barbie  ile oynamayı seven bir kızınız, yeğeniniz veya torununuz varsa, bu bebek evini yaparak onların gönlünü kazanabilirsiniz. Küçük yardımcınız olarak onunla bile yapabilirsiniz. Zamanınızın çoğunu alabilir  ama çok eğleneceksiniz, güzel bir proje ve birlikte  kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapabilirsiniz.  Peki, çocukların en sevdiği kişi olmaya hazır mısınız? Bu hediyeyi onun için yap, onunla  kaliteli zaman geçir ve harika bir oyuncak ev hediye et. Hadi başlayalım.

Malzemeler

Oyuncak ev için ihtiyacınız olacak:

  • Büyük sağlam bir kutu
  • Renkli kağıtlar
  • Beyaz kağıt
  • Cetvel
  • Makas
  • Maket bıçağı
  • Silikon tabancası ve çok sayıda stick yapıştırıcı
  • Silikon çubukları
  • Farklı malzemelerin çıktıları. Granit, zona, tuğla, tahta. (Google’da iyi kalitede malzemelerin resimlerini bulmak için tuğla + duvar kağıdı veya ahşap + duvar kağıdı arayın.)

Pencereler

    

Pencerelerinizi nereye isteyeceğinize karar vererek başlayın ve bunları kutuya çizin.
Onları maket bıçağıyla kesin. Sonra, her penceredeki karton kenarını kaplamak için beyaz kağıdın dikdörtgenlerini kesin. Onları stick ile yapıştırın. Pencerelerin olduğu taraf  ön olacak, açılıp kapanabilmesi için üç kenarını (üst, sağ ve alt) kestim. Sol kenar şimdi bir menteşe olarak çalışıyor.

Kağıtla kaplayın

  

   

   

       

Sonra oyuncak evini kağıtla örtmeye başlayın. Dış kısım için çoğunlukla tuğla, iç kısım için beyaz kağıt kullanın. Daha sonra camları maket bıçağı ile kesin.

Pervazlar

      

        

Sonra pervazlar için bir sürü beyaz kağıt kesin. Bunlar 1 cm genişliğinde. Köşelerin iyi yapıştırıldığından emin olmak önemlidir. Kalıpları yapıştırmak için silikon tabancası kullanın. Pervazlar, pencerelerin kenarına yapıştırdığımız ilk beyaz kağıt dikdörtgenlerle eşleşir. Güzel gözüküyor.

Çatı

   

   

   

Gri bir doku yazdırın ve zona dokusunu elde edin. Çıktının beyaz kenarını kırpın. Sonra istenen genişliği ölçüp ve işaretleyin. Sonra resimde gösterildiği gibi katlayın. Bu basit kağıt şimdi çok güzel bir dokuya sahip. Birkaç parça yapın ve silikon tabancasıyla yapıştırın.

Cephe Detayları

     

   

En altta küçük bir çatı oluşturmak için dokulu gri kağıtla kaplı başka bir karton dikdörtgen ekleyin. Sonra iki üçgen kartonla kapının tepesine çıkacak çatı parçasını yaptın, sonra da ahşap dokulu kağıtla  kapıyı yapıştırın. En altta gri kabartma dikdörtgenleri bir kaya kabartmasıyla yapıştırın.

İç Mekan

     

       

     

Kutunun kahverengi rengi beyaz boya ile temiz bir yüzey elde etmeyi zorlaştırır. Üç kat sonra hala kahverengimsi görünür. Böylece içini de beyaz kağıtla kaplamak en iyisi.  İkinci ve üçüncü katlarda kat yapmak için başka bir kutu kullanın. Bir dikdörtgeni kestin, önce iç genişliğini artı her kat için istediğiniz yüksekliğin iki katı ölçün.

Sağlamlaştırmak için birkaç kat karton ve tek bir parça kullanın. Sonra istenen yüksekliği ölçüp ve resimde gösterildiği gibi her bir ucu katlayın.

Her şeyi kağıtla kaplayın.  Üç kat yapmak için iki özdeş parça yapın. Gördüğünüz gibi, en üst kat daha küçük.  Ancak kutunuzun büyüklüğüne ve evin kaç kat olacağına karar verin. Sonunda Barbie’nin yatak odası için parlak bir kağıt kullanabilirsiniz.

Kaynak: instructables.com

Barbie Bebek Evi Yapımı

Daha fazla Kendin Yap Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment