Çantanızı Temiz Tutmak için 5 Yol

Çanta görüntü oluşturmak için yardımcı ve giyimin önemli bir parçası haline gelir ve günlük yaşamda çok işlevsel olması nedeniyle birçok kadın bu aksesuarı gerçek bir yatırım olarak görüyor. Güzel ve kaliteli bir ürüne sahip olmak için biraz daha fazla ödeme yapmaktan kaçınmıyor.

Her zaman temiz, düzenli ve bakımlı, uygun bir şekilde, tercihen uzun yıllar boyunca nasıl saklanacağını bilmek, iyi bir çanta satın almak kadar önemli.

Kullanmakta olduğunuz çantalar haftalık olarak temizlenmelidir. Onlara doğru şekilde bakmak ve daha fazla dayanıklılık sağlamak için bazı püf noktalarına bakın:

1. Koruma

Bir partide veya işe gitmeden önce kullanmış olduğunuz deri, süet veya kumaş çantanızı kirden, dökülebilecek içeceklerden veya gün boyunca ortaya çıkabilecek diğer şeylerden korumak için bir ürün uygulayın.

2. Organizasyon

Mürekkep lekeleri, ruj lekeleri veya sızan sıvılar olup olmadığını görmek için çanta açtınız mı? Bunu yapın ve içini korumak için ek yöntemler sağlayın. Aldığınız şeyleri farklı ihtiyaçlara bölmek: güzellik eşyaları, para, teknolojik nesneler, kalemler. Daha organize olmaya ek olarak, çantanızı değiştirirseniz, her şeyi atmanıza gerek kalmadan kolaylaşır.

3. Depolama

Çanta kullanmadığınızda, uygun bir şekilde sakladığınızdan emin olun. Cepleri dik tutun, çıkarılabilir kayışları çıkarın ve içine yerleştirin ve TNT veya ağ gibi kumaş torbalara koyun. Bunları raflara sıkıştırmaktan kaçının çünkü bu onları çizecektir. Başka bir hata nemi emen plastik torbalarda saklamaktır.

4. Temizlik

Lekeler varsa, endişelenmeyin. Yiyecek, yağ, boya ve su kaynaklı kirleri gidermek için evde yapılabilecek birkaç temizleme tekniği vardır. Daha fazla temizlik yapmanız gerekiyorsa, bir uzmana götürün.

5. Günlük bakım

Günlük olarak, çantanızı kirli veya ıslak ellerle tutmaktan kaçının; 
tutamaçları düzenli olarak döndürerek çok hızlı yıpranmamalarını sağlayın; uygun olandan daha fazla şey koymayın; bu durum çantanızı gerer, astarı yırtar veya malzemeyi deforme eder.Ne zaman temizlemek isterseniz, yumuşak bir bez kullanım için idealdir. İçi içinse bir mendil iyi bir seçimdir. Ancak dikkatli olun ve çantayı çok fazla temizlemeyeceğinizden emin olun, çünkü sürekli yıkama da yıkıma neden olabilir.

Çantanızı Temiz Tutmak için 5 Yol

Daha fazla Püf Noktaları Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment