Çeşitli Perde Yapım Teknikleri

Devir ekonomik olma zamanı, siz de yeni şeyler denemekten hoşlanıyorsanız veya etrafınıza küçük hediyeler yapmak istiyorsanız kendin yap projeleri tam size göre 🙂 Evinizin dekorunda yaratıcılık ve kendinizden bir şeyler katmayı seviyorsanız, sizinle paylaşacağımız perde yapım tekniklerini inceleyebilirsiniz.

Perdeler, ortamın görünümünü değiştiren, daha sofistike veya rahat bir hava veren parçalardır. Bunların nasıl yapılacağını öğrenmek için paylaştığımız videolarla evinizin geri kalan bölümleriyle uyumlu özgün perdeleriniz olabilir. Eğitim videolarını izleyip istediğiniz perdeyi uyarlayabilirsiniz ;

Basit perde nasıl yapılır

İlk başlayanlar için bu perde tekniği en kolayıdır. Hiç bilmeyen biri bile bitirebilir. Görsel olarak kolaylaştırmak için videoya bakıp, işaretleri takip edip bitirebilirsiniz.

Bu perdenin sonucu çok hassastır. Videonun açıklamalarına göre, işlevini yerine getirecek çok güzel bir dekoratif parçaya sahip olacağınız her şeyi yapın. Bu model daha net ve güneş ışığının çevreye girmesine izin veriyor, ancak biraz daha koyu bir renk istiyorsanız, ilk öğeyle aynı deseni izleyerek bir astar oluşturun.

Kuş gözü perde nasıl yapılır

Perde kumaşını yapma işlemi önceki videoya çok benzer, ancak bu durumda astarı kullanır. Kuş gözlerini takmak zor gibi gözükebilir ancak videoyu izleyerek düşündüğünüzden daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Kuş gözlerini takmak için yalnızca bir kaleme, kurdeleye ve makasa ihtiyacınız vardır. Evde yapmak, harcamalarda önemli bir tasarruf sağlayacaktır, o kadar mükemmel görünecek ki sanki bir profesyonel tarafından yapıldığını sanacaklar.  Öyleyse kendini bu fikre ver ve yeni yetenekleri keşfet. Sonuç, video kadar iyi olacak.

Voil perdesi nasıl yapılır (voal)

Voil perdesi, perdeler içinde mükemmel olan ve parçaya ışıltılı bir etki yaratan hafif bir kumaştır. Bu malzemeyle perde yapmak çok kolaydır.

Birkaç malzemeye ve biraz dikiş yeteneğine ihtiyacınız olacak. Sonuç harika ve zarif, her ortamı daha güzel ve doğal bir ışıkla bırakacak ve bu da huzuru getirecek.

Dolap perdesi nasıl yapılır

Bu tasarımın yapılması çok kolaydır ve dikiş becerisi gerektirmez. Eski dolabı birkaç adım ve daha az harcama ile yeni, şık bir öğeye dönüştürün. Videoyu izleyin ve basit ve eğlenceli bir şekilde nasıl yapılacağını görün.

Mutfağınızdaki diğer mobilyalara en çok uyan ve istediğiniz renk ve desende kumaşı seçebilirsiniz. Evinizin dekorunda yenilikler yapın ve yeni, şık bir ambiyans yaratın. Perdeyi elbise pimleri ve çelik kablo ile bağlama fikri, makinelere gerek kalmadan kumaş üzerine kırışıklıklar yapmanızı sağlar.

Kıvrımlı perde nasıl yapılır

Bu perdenin etkisi çok karmaşıktır, ray perdelerinin çok geleneksel olduğunu söylemeye gerek yoktur. Bu videoda, adım adım,  kıvrımlı perdelerin nasıl yapıldığını öğrenin. Doğru şekilde üretmek için ölçümlere ve tüm işlemlere dikkat edin.

Bu yöntemin en büyük sırrı,  her şeyi çok dikkatli bir şekilde ölçmek ve ayrıntılarınızın inanılmaz ve çok zarif bir sonuç almasını sağlamak. Perdenin önüne gelen düz ve hacimli bir döşeme elde eder. Oturma odalarında ve hatta odalarda çok güzel görünür.

Kulplu perde nasıl yapılır

Kulplu perde, halka takmak istemeyenler için mükemmel bir alternatiftir. Modern ve çok güzel bir model yapmak, uygulamak ve garanti etmek kolaydır. Daha kalın ve daha renkli bir kumaşla perdelerin ve kolların nasıl yapıldığını adım adım izleyin.

Bitiş, perdenin iyi görünüp görünmeyeceğini belirleyeceğidir, bu yüzden aşırılıkları kesin ve her şeyi  düz olarak dikin. Çok önemli bir ipucu: kayışları güçlendirin, böylece tüm perdenin ağırlığını yırtılmadan tutabilirler.

Kolay ve hızlı perde nasıl yapılır

Bu belki perde yapmak için en kolay yöntemdir. Kesimler için çok büyük becerilere sahip olmak gerekli değildir. Basit adım adım bakın ve evinizin perdelerini yenileyin.

Odanızın dekorasyonuna uygun en güzel renk veya deseni seçmeniz yeterlidir. Kuş gözünün  uygulaması basittir ve birkaç dakika içinde yeni ve farklı bir perdeye sahip olursunuz.

Dikişsiz perde nasıl yapılır

Dikmekten korkan, yeni şeyler denemekten vazgeçmek istemeyenlere mükemmel bir çözüm. Sadece tutkal kullanarak, güzel bir perde ve çok iyi bir sonuç elde edersiniz.

Voil, kumaşın işlenmesi çok kolaydır. Sağduyulu, gizli ve çok güzel bir sonuç verir. Bu model hala, tutkalın bıraktığı izleri gizlemek için yaratıcı bir çözüm olan çok hoş bir ayrıntıya sahip. Sadece mutfağınızı değil, evinizdeki her odaya perde yapmak için bu fikri kullanın.

Astar ile voil perde nasıl yapılır

Karanlık ve tatlı bir uyku odası için karartma veya astar en iyi seçenektir. Kumaş modeli plastik olandan daha iyi bir kesim verir. Bu perdenin nasıl yapılacağını ve daha iyi anlayabilmeniz için videoya adım adım bakın.

Her zaman voilin saydam olması gerekmez ve kumaş karartmasıyla birleştirildiğinde daha da çekici hale gelir. Bu parçayı yaparken ayrıntılara ve ölçümlere dikkat edin. Odanızı daha rahat ve daha fazla mahremiyetli yapın.

Kendi perdenizi nasıl oluşturacağınız konusunda birçok değişik fikir var ancak hepsinde detaylara çok fazla dikkat edin. Cesaret edin ve yeni şeyler yapmaktan korkmayın. Yeni becerileri keşfedin ve eviniz için harika parçalar yaratın.

Çeşitli Perde Yapım Teknikleri

Daha fazla Örgü, Dikiş, Nakış Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment