Çıkarılabilir Duvar Kağıdını Kullanma Yolları

Bir mekanı dekore ederken, yapmak zorunda olduğunuz kararların tutarı size fazla gelebilir.  Yaptığınız her seçim, bir odadaki diğer tüm seçenekleri etkiler ve bir kez yapıldığında (veya en azından çok kolay bir şekilde) geri dönemeyeceğiniz pek çok karar vermekte streslidir. Bazende ev tasarımını çok fazla değiştiren ya da görsellerden başkalarına göre daha hızlı sıkılan bir kişi olabilirsiniz. Fakat bu durumlardan herhangi biri sizi tarif ederse, sadece çözümüm var  ”çıkarılabilir duvar kağıdı”. Evinize bir renk veya desen rengi eklemek için harika bir yoldur ve kolayca kaldırılabilir, böylece gerektiğinde değiştirmek için kendinizi özgür hissedebilirsiniz. Aynı zamanda mekan için kalıcı kararlar veremeyen kiracılar için harika. Bu arada mevcut alanı canlandırmak isterseniz çıkarılabilir duvar kağıdı kullanma yolları yazımızı mutlaka okuyun.

 

Masanızı çıkarılabilir duvar kağıdı ile süsleyebilirsiniz.

Bu benekli desenle ortamdaki sadeliği kıran bir hava yaratmış olursunuz. Ders çalışırken ya da işinizi yaparken dikkatinizi dağıtmayan ama gözünüze de hitap eden bir desen seçeneği ile odanızda farklı bir hava katabilirsiniz.

Kapı arkasındaki boşluğu çıkarılabilir duvar kağıdı ile bir kitaplığa dönüştürebilirsiniz.

Kapı arkasındaki  nişleri raflarla bir kitaplık haline getirdiniz ama farklı bir şeyler yapmak istiyorsunuz tama o anda devreye çıkarılabilir duvar kağıdı girer rafların arkasına gelecek şekilde duvara eğlenceli bir desen ile (ekleme siyah beyaz şerit deseni ) gerçekten basit bir yerleşik raftan öte eğlenceli ve güzel bir kitaplık yapmış olursunuz.

Şifonyerlerinizi giydirin.

Bir evden başka bir eve taşınmada ya da zamanla eskiyen şifonyerinizi odanıza uyumlu bir çıkarılabilir duvar kağıdı ile yenileyebilirsiniz. Bu benim kendin yap projelerinde en sevdiğim seçenek. Her zaman eskiyi yeniye döndürmek güzeldir sonuçta her eşyanın bir anısı vardır 😉

Merdivenlerinize ifade katın.

Eğer beklenmedik bir şekilde biraz desen eklemek istiyorsanız , merdivenlerin alt yarısını kaplamayı deneyin ! Bir merdiven sergilemek için harika bir yoldur ve gerçekten adımlarınıza modern bir his katar. Her birini yapın ya da koordinat desenleriyle değiştirin!

 

Küçük detayları rastgele desenlerle değerlendirmek. 

Pek çok insanın, ne yaptıklarından tam olarak emin olmadıkları, evlerinde garip küçük girintiler ya da nişler vardır. Bu koridordaki telefon küpü. Yani, ev başına sadece bir sabit telefonun olduğu bir zamanın çok güzel bir hatırlatıcısı. Telefon yerine güzel bir desen ve bu sevimli küçük seramik telefon saksı ile dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu saksı için kesinlikle daha uygun bir yer olamazdı!

 

 

Bazı saklama kutularınızın dışını duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Evinizden dışarı çıkarken en önemli üç kelime hangisi? Depolama, depolama, depolama! Yeterince alamıyorum. Birkaç katlanabilir saklama kutusunun dışını, masanın karşısındaki masayla eşleştiğinde, tüm kurulumun çok daha özel ve eğlenceli görünmesini sağladı.

 

 

Çekmece içlerini kaplayabilirsiniz.

Çekmecelerin içinin görmeniz gereken bir parça deseni gizlemek için ideal bir yer olduğunu unutmayın! Masa çekmeceleri, mutfak çekmeceleri, banyo çekmeceleri… açarsa, süsleyebilirsiniz! Bir sanat odası masası için,  içinde daha iyi bir  fırça darbesi kalıbı var mı?

 

Bir duvar kağıdı.

Tamam, evet, bu gruptaki en bariz olanı, ama uzun süre cesur seçimler yapmakta zorlanıyorsanız veya tüm odayı duvar kağıdı yapmak için bütçeniz yoksa, sadece bir duvarı yapmak için çıkarılabilir kağıt mükemmel bir seçimdir.

 

Yaptğınız değişikliği beğenmediğinizde  duvar kağıdı çıkarılabilir olduğundan tekrar eski haline döndürmek çok zamanınızı almayacak. Artık çıkarılabilir duvar kağıdını kullanmanın birçok yolu olduğunu bildiğinize göre, alanınıza da bir miktar baskı ve desen eklememek için bir sebep yok. Çok kolay çıktığı için, onu sonsuza kadar saklamak zorunda değilsiniz.

 

Kaynak: abeautifulmess.com

 

Çıkarılabilir Duvar Kağıdını Kullanma Yolları

Daha fazla Kendin Yap Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment