Cildinize Sürmemeniz Gereken 8 Ürün

İnternet cildimize bakımla ilgili bir çok fikir içerir. Fakat bunlardan birçoğu güvenilir değildir. Cildin bakımı, dikkat edilmesi gereken bir şeydir, çünkü insan vücudunun en büyük organı da en belirgin olanıdır. Neyse ki, cildin sağlığına ve görünümüne dikkat etmek isteyen herkes için uygun ürünler var. Eğer biraz tasarruf etmekse fikriniz, o zaman cilt için bakacağınız tariflerin bilimsel kaynaklara dayanan içerikleri olmalı ve çok iyi araştırmalısınız. Önemli olan cildimizin sağlığı!

Belirsiz hilelere düşmemesi ve cildinizin çürük, soyulmuş veya yanık görünmesini engelleme riskini almamak için, hangi ürünlerin kozmetik tedavilerinde kullanılabileceğini ve kullanılamayacağını daima aklınızda bulundurmanız çok önemlidir. Bazı güzellik eğitimlerinde ortaya çıkan, ancak cildinizden mümkün olduğunca uzak tutmanız gereken harika tedavi biçimleri olarak düşünülen ve cildinizden mümkün olduğunca uzak tutmanız gereken ürünlerin  listesini inceleyin.

1. Sodyum bikarbonat

Evde yüz maskeleri yapmak için kullanılan birçok tarif sodyum bikarbonatı içeriyor. Sorun şu ki, ürün harika bir alternatif gibi görünse de, cildinize zarar verme gücüne sahip. Ne yazık ki, bu tür bir ürün cildin kimyasal özelliklerinin bir kısmını değiştirir ve ardından bazı enfeksiyon türlerine karşı daha savunmasız kalırsınız.

2. Limon suyu

Limon suyunun cildinizdeki siyah noktaların yoğunluğunu azaltacağını duymuşsanız hemen elinizdeki limonu yere bırakın. 🙂 Aslında, bu meyve yanıklara, soyulmaya ve cilt iltihabına neden olabilir.

3. Diş macunu

Bazı insanlar ağız hijyeni dışında hiçbir zaman kullanılmayacak olan bu ürünün sivilceleri tedavi etmenin ve kurutmanın hızlı ve ucuz bir yolu olduğuna inanmaktadır. Aslında, bu ürün alkalidir ve florür olduğu zaman, ciltte ciddi tahrişe neden olabilir.

4. Saç Spreyi

Makyajı bitirmek için birkaç saç spreyi damlası kullanmak cazip gelse de, ürünün daha uzun süre dayanabileceği fikriyle  pratikten daha trajik olabilir. Bu ürünler soluduğumuzda ya da göze geldiğinde bizi hasta eden kimyasallara sahiptir. Saça  şekil vermekten başka amaçlarla kullanılmaması sağlığınız açısından iyi olur.

5. Sıcak su

Bazı güzellik ritüelleri, otları sıcak suya koyduğumuzu ve bu yüzden buharın yüze yönlendirildiğini gösteriyor, değil mi? Buradaki sorun, bu sıcaklığın yüz için ideal olmadığı ve aşırı sıcaklığın doğal yağ üretimimizi engelleyebileceğidir. İdeal sıcak su veya kaynar su buharı bu tür bir temizlik için ılık su kullanmak idealdir.

6. Alkol

Bu ürün cilt üzerinde rastgele değil, yalnızca belirli durumlarda kullanılmalıdır. Örneğin sivilce söz konusu olduğunda, gerçek şu ki, birçok insan alkolün sivilceyi dezenfekte edeceğini düşünüyor. Sorun,  çevresindeki bölgenin, iltihabı daha da artırarak olumsuz yönde etkilenmesidir.

7. Vazelin

Bu ürün nemlendirici gibi görünse de, losyonlar ve dudak nemlendiriciler için bir alternatif olarak önerilmiş olsa bile, vazelin konusunda dikkatli olmalısınız. Güçlü, yapışkan bir merhem olduğundan, yalnızca ciltte veya dudaklarda güçlü çatlaklar olduğunda kullanmak en iyisidir, ancak sık sık bir nemlendirici olarak değil, gözenekleri tıkayacak ve cildin yağlı olmasını artıracaktır.

7. Sirke

Bazı tariflerde, beyazlatıcı tedaviler için sirke kullanılması önerisini görüyoruz. Aslında, bu ürün cilt yüzeyine büyük ölçüde zarar verir ve enfeksiyon ve iltihap olasılığını artırır.

Cildinize Sürmemeniz Gereken 8 Ürün

Daha fazla Püf Noktaları Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment