Ev Nasıl Organize Edilir

Evin nasıl organize edileceğini ve düzenli tutulacağını bilmek çoğu zaman çok çaba gerektiren bir iştir, ancak bu bir alışkanlık haline geldiğinde, eşyaları  her zaman yerli yerinde tutabildiğiniz zaman düzenlemek daha fazla basit olacak, toplamak için gereksiz yere zaman harcamanız gerekmeyecek.

 

Evi organize etmek, temel olarak bir rutin oluşturmak ve evin içindeki nesnelerin alanlarını tanımlamak için çalışan sıralı bir işlemdir. Hala kullanımı olanlar uyumlu bir şekilde düzenlenir ve artık kullanılmayanlar atılır. Bu sayede çevreyi düzenli tutmak ve işten tasarruf etmek çok daha kolaydır.

1. Alanlarınızı optimize edin

Evin her bir köşesine dokunulabilir ve işlevsel bir alana dönüştürülebilir. Sakince planlayın ve her zaman keşfedilmemiş alanları kullanmanın yeni yollarını düşünün.

2. Her şeyin yerini tanımlayın

Her şeyin belirli bir yeri olduğunda organizasyon basitleştirilmiştir. Evi her zaman düzenli tutmak için gerekli olan, o zaman, sizin tanımladığınız yerlere saygı duymak ve olması gereken her şeyi tutmaktır.

3.Kullandıktan hemen sonra nesneleri saklayın.

Bu ipucu öncekine karşı gelir: kullandıktan sonra, eşyaları yerinde saklayın. Bu mantık basit, ama her gün takip etmek o kadar kolay değil. Ancak disiplin ile eviniz asla dağınık olmaz!

4.Bir malzeme imha rutini tanımlayın

Sadece yer kaplayan ve toza katılanlardan kurtulmak evi düzenlemek için harika bir stratejidir. Sizi daha az saklayacak ve temizleyecek şeyler bırakmanın yanı sıra, evinizde yaşamaya yeni şeyler için yer açıyorsunuz!

5.Organizatörlerin ve etiketlerin kullanımı ve kötüye kullanılması

Bölümlendirme, hem evi toplama konusunda hem de bir şeyler bulmanız, toplamanız ve saklamanız gereken günlük durumlarda size yardımcı olur.

Mutfak nasıl düzenlenir

Kişisel organizatörler, organizasyonun döngüsel bir süreç olduğuna işaret eder ve aynı fikir mutfak için de geçerlidir. Mutfakta hile, kullanılan eşyaları daha kolay erişilebilecek yerlerde, daha yakın veya çok uzun olmayan dolap ve çekmecelerde bırakmaktır.

1.Boşlukları optimize et

Dolap çok uzun olduğunda, bir miktar yer kaybedersiniz, rafları ve kancaları kullanmak her köşeden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

2.Artık kullanmadığınız şeylerden kurtulun

İşte şeyleri ayırmanın zamanı geldi. Atmanız gereken ilk adım, artık kullanışlı olmayanı seçmektir. Fırlatıp bağış yapın. Önemli olan, gerçekten işe yarayacak şeylere sadık kalman.

3.Çanak çömlek dolaba kategorize

4.Yiyecek düzenleyicileri olarak niş ve sepetleri kullanın

Daha kompakt bir seçenek olmasının yanı sıra, yemeğin nerede olduğunu ve her birinden ne kadarının hala olduğunu tam olarak bilirsiniz.

5.Tavalar ve tencerelerin düzenlenmesi

Tencere genellikle lavabonun altına girer çünkü ocağa daha yakındır. Bunları sakladığınızda, bunları yardımcı programa göre ayırın: sık kullandıklarınız, daha iyi devam etmek, erişimi kolaylaştırmak.

6.Gıdaları etiketleyin

Etiketli ve son kullanma tarihi yazılmış, hava geçirmez bir şekilde kapatılmış kavanozlarda saklayın.

7.Sepetler ve organizatörler alın.

Sepetler ve organizatörler eşyaları depolamak için en iyi yoldur ve bu temizlik malzemelerini, yiyecekleri ve hatta lavaboda yıkanmış bulaşıkları temizlemek için de geçerlidir.

8.Raflara ve duvar desteklerine yatırım yapın

Raflar ve duvar destekleri alanınızı optimize etmenin kolay ve pratik bir yoludur. İçlerinde bulaşık bezleri asabilir, baharatları saklayabilir ve hatta bulaşıkları çalışır halde bırakabilirsiniz.

9.Çatal bıçak takımı için ayırıcılar kullanın

Çatal bıçakların bölücülere tutulması mükemmel bir formül. Daha fazla görünürlük elde edersiniz ve çekmecede aradığınız anı daha da kolaylaştırırsınız.

10.Daha fazla görünürlük için şeffaf kaplar

Buzdolabını daha pratik, düzenli ve görsel olarak daha güzel tutmak için şeffaf ve cam kavanozları kullanın. Ayrıca, yiyecekleri sıcaklığa göre saklamaya özen göstererek daha dayanıklı olmaları gerekir.

11.Plastik kapları boyuta göre düzenleyin ve kapaklarından ayırın.

Yer kazanmak için, saksıları diğerinin içinde saklayın. Kapakları dikey olarak saklamak harika bir fikir, çünkü tüm yığını kesintiye uğratmadan almayı kolaylaştırıyor.

12.Ev aletlerini bir yerde saklayın.

Ev aletlerini tek bir yerde tutmak, zaman kazanmanıza ve mutfağı düzenli tutmanıza yardımcı olabilir. Blender ve ekmek kızartma makinesi gibi günlük kullanımda, bunları tezgahta saklayabilirsiniz.

13.Bulaşık bezlerini çekmecelerde saklayın.

Bezlerin rulo halinde tutulması çekmeceyi daha uyumlu, pratik bırakır ve çekmeceyi açarken parçaların sıkışmasını önler.

14.Baharatları düzenleme

Baharatları pratik bir şekilde saklamak için birkaç yararlı fikir vardır. Cam kapları kişiselleştirmek veya baharatları sepete koymak bile harika seçeneklerdir. En yaratıcı fikir onları mıknatıs çerçevesine yerleştirmektir, böylece mutfağınızdaki her alanı optimize edersiniz.

15.Eşyaları buzdolabında saklamak için sepetler veya çekmeceler kullanın.

Sepetler yiyecek saklamak ve çıkarmak için çok pratiktir. Soğuk havayı içeriye sokan ve benzer yiyecekleri kategorize eden yan delikleri olanları tercih edin. Yiyeceklerin geçerliliği sırasına göre düzenlenmesi de iyidir, ilk kazanacaklar daha çabuk tüketmek için öndedir.

Oda nasıl düzenlenir

Yatak odasında, kıyafetlerin “niş çekmecelerinde ve standart kıvrımlı” tutulması, böylece parçaların görülmesini kolaylaştıracak değerli bir ipucudur.

1.Uyandığınızda yatağı düzenleyin.

Uyandıktan hemen sonra yatağı düzenleyin. Sadece bu basit görevde oda çok daha düzenli görünüyor.

2.Her şeyi uygun bir yerde saklayın.

Her şeyin nerede olduğunu belirledikten sonra, her şeyi yerinde tutmanın pisliğin birikmesini engellediğini unutmayın.

3.Botlarınızı sünger ile dik tutun

Yanlış saklanırsa çizme kolayca şekil kaybeder. Bunun olmasına izin vermemek için, dikine tutmak için sünger  veya dik durmasını sağlayacak malzemeler kullanarak bunları dikey olarak saklamanız gerekir.

4.Çekmece organizatörü olarak ayakkabı kutusu kullanın

Organizatör kutuları için ucuz bir alternatiftir ve her şeyin nereye kaydedilmesi gerektiğini bilmeyi kolaylaştırmak için simgeleriyle tanımlayabilirsiniz.

5.Her şey için gardırop alanlarını ayırın

Gardırobunuzu, kıyafetler, ayakkabılar ve diğer eşyaların birbirinden ayrılması için, alanı optimize ederek her bir nesneyi ararken hayatınızı kolaylaştıracak şekilde düzenleyin.

6.Pijamalardan ayrı iç çamaşır

Her şey uygun yerde. Sütyen ve külotlar pijamalardan ayrılır ve daha fazla şeyin küçük bir alana sığması için hepsi doğru şekilde katlanır.

7.Organizatör kutularını kullanın

Organizatör kutuları, kremlerinizi, aksesuarlarınızı ve diğer eşyalarınızı koymak için çok yardımcı olur.

8.Küçük bir dolabın boşluklarını kaldırarak

Alan küçük olduğu için, her alanın nasıl tadını çıkaracağınızı bilmek önemlidir; bunun yanında, çevreyi daha işlevsel bırakmak, gününüzü için ihtiyacınız olan pratiktir.

9.Raflara veya çekmecelere katlanan giysiler

atlama şeklini standartlaştırmak ilginçtir. Görsel olarak güzel olmanın yanı sıra, gardırop içindeki tüm parçaları daha iyi görebilirsiniz. İşlemi kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için bir şablon kullanın.

10.Ayakkabıları birbirine bakacak şekilde rafta düzenleyin.

Dayanıklılığı artırmak ve alanı optimize etmek için ayakkabıların uygun şekilde saklanması gerekir. Onları dolgu maddesiyle saklamaya ek olarak, bir ayağını diğerinin önüne koymak iyidir, böylece her bir çiftin nerede olduğunu her zaman görebilirsin.

11.Aksesuarları saklamak için organizatör kutuları ve diğer nesneleri kullanın.

Aksesuarların düzenlenmesi, kaybolmalarını önler ve dayanıklılıklarını da arttırır.

12.Şarj cihazları için tel organizatör

Şovdaki teller dağınıklık hissi veriyor ve birlikte vidalanıyorlar. Bir tel organizatörü bu sorunu kolayca çözer. Ve istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

13.Çekmecelerde ayırıcılar kullanın

Onları evde karton, strafor veya plastik ile yapabilirsiniz. Tipik olarak, dolaplardaki çekmeceler çok geniştir ve bu bölmelerle çamaşırları düzenlemek daha kolaydır.

14.Katlanır yatak ve banyo havluları

Burada havluları, çarşafları katlamanın ve dolabın içinde tutmanın doğru yolunu öğreneceksiniz.

15.Çocuk yatak odasını eğlenceli bir şekilde düzenleyin

Her şeyi doğru yerde bırakmalarını öğretmek için çocukları arayın ve organizasyonun tadını çıkarın.

Oturma odası ve yemek odası nasıl düzenlenir

Oda genellikle çoğu insanın ziyaretlerini aldığı ve boş zamanlarında yattığı odadır. Düzenli tutmak, varlığınız ve sevdiğiniz insanlar için çok önemlidir.

1.Daha az, daha fazla

Daha az süslemeler ve dekorasyon işleri daha az toz demektir. Bu şekilde, odayı temiz ve düzenli tutmak daha kolaydır.

2.Battaniyler için organizasyon kutuları

Sıcaklıklar düştüğü zaman odadaki battaniyeleri bırakmak her zaman iyidir. Ardından, güvenli ve erişimlerinin kolay olmasını sağlamak için organizatör kutularını kullanın.

3.Uzaktan kumanda kutusu   

Kaybedecek uzaktan kumandadan daha kolay bir şey yok. Onları korumak için bir uzaktan kumanda kutusu kullanın ve her televizyon izleyişinizde kendinizi aramanın yorgunluğunu önleyin.

4.Dergi, kitap, kumanda düzenleyici

Uzaktan kumanda bağlantı noktası birden fazla yardımcı program içerebilir ve ayrıca dergi ve kitap depolayabilir.

5.Telleri yerden kaldırın

Gevşek iplikler dağınıklık ve dağınıklık hissi verir, zeminden alarak toz birikimine kadar azaltırsınız. Tel klips kullanın ve mobilyaya takılabilecek olanları seçin.

6.Odanın rafına başka fonksiyonlar verin

Fazladan minderiniz varsa ve onları kanepeye koyamıyorsanız, ekstra raf alanına koymak iyi bir fikirdir. Geldiklerinde yakın ve ulaşmak kolaydır.

7.Minderleri düzenli tutun

Kanepede zaman geçirdikten sonra minderleri düzenleyin, böylece oda her zaman düzenli görünecektir.

8.Sandalyeleri daima masanın altında tutun.

Masanın altına yerleştirilen koltuklar, oturma odasının etrafında hareket etmeyi kolaylaştırır ve minderleri yerinde tutmakla aynı etkiye sahiptir.

9.Aynalar

Yemek odasında aynaları kullanmak iyi bir fikirdir çünkü derinlik fikrini verir ve çevrenin daha büyük görünmesini sağlar.

10.İyi aydınlatılmış bir ortam

Bu tür bir ortam çok fazla ışığa ihtiyaç duyar. Doğal ışık mümkün değilse, masanın üzerine yerleştirilen yapay aydınlatmaya yatırım yapın.

11.Dekore edilmiş ve düzenlenmiş bir rafınız olabilir.

Dekorasyonda birbirleriyle eşleştiği ve çevreye ağır bir şekilde ağırlık vermediği sürece yeterli parçaya sahip olmak sorun değil.

Banyo nasıl düzenlenir

Banyoyu daima temiz ve düzenli tutmak esastır. Banyoda  ilaç bulundurmayınız. “Daha önce de belirtildiği gibi, ikamet alanını ilaç depolamak için kullanmaktan kaçınarak, elden çıkarma, sınıflandırma ve organizasyon döngüsüne daima uyun”.

1.Ürünleri bölmek için sepetler kullanın

Ürünlerin güvenliğini sağlamak, her birini daha iyi görselleştirmeye ve her şeyi organize tutmaya yardımcı olur.

2.Ayırıcı olarak akrilik sepet kullanın

Her iki akrilik sepetle hem çekmecenin yanı sıra dolabın hem de her şeyin uygun bir yerde olmasını sağlayabilirsiniz.

3.Ürünleri sınıflandırmak için ayarçaları kullanın

Banyoların çoğunda banyo malzemelerinin çoğu kalmıştır. Ayraçları kullanmak, bu ürünleri sınıflandırmak ve her şeyi düzenli tutmak için harika bir fikirdir.

4.Banyo Dolabı Sepetleri Organizatörler

Nesnelerinizi düzenlemek için sepetleri kullanmak her zaman iyi bir istekdir.

5.Saç kurutma makinesini, saç maşasını ve tarakları saklamak için kutu

Bu ürünleri teller kıvrılmadan birbirine koymaksızın saklamak her zaman bir problemdir. Bu aşınmayı önlemek için, bir dergi rafı mükemmeldir. Kurutucu mükemmel bir şekilde uyuyor ve diğer ikisini de yan tarafa koyuyor.

6.Havluları katlanmış ve düzenli tutun

Havlular her zaman düzenli ve kolay erişilebilir olmalıdır, böylece banyo sırasında kimsenin başı dertte olmaz.

7.Banyonuzu düzenlemek için sepetleri kullanın

Tığ işi sepetler süper pratiktir ve çevreyi daha da güzelleştirir.

8.Kağıdı kolayca erişilebilir bir yerde saklamak için harika bir yol.

Basit bir sepet evinizin organizasyonunda tüm fark yaratabilir. Bu nesneyi kullan ve kötüye kullan!

9.Sepetler ve kutular

Banyoda dolap bulunmadığında eşyalarınızın açık tutulması gerekmez, nesneleri saklamak için sepetler ve kutular kullanabilirsiniz.

10.Sepet, ürünleri ve oyuncakları saklamak için duvara yapışmış

Bu, banyoyu organize etmenin kolay ve eğlenceli bir yoludur ve oyuncakları saklayarak çocukların banyoya erişebilmelerini sağlar.

Çamaşır ve servis alanınızı nasıl organize edersiniz

Çamaşır ve servis alanları genellikle temizleyicilerin depolandığı ve her zaman temiz ve düzenli tutulması gereken yerlerdir. İpuçlarına göz atın ve evde başvurun.

1.Temizlik ürünleri

Genellikle, gecikmiş temizleyicilerimiz vardır ve en çok kullandıklarınızı, halen geçerli olanları ayırdıktan ve organizasyon için ayrılmayacağımızı bilmiyoruz. Cam kavanozlara bölmek, ürünlerinizi organize etmenin harika bir yoludur.

2.Pratiklik isteyin ve kullanım sırasına göre organize edin

 

En çok kullandığınız şeyin elinize ulaşmaya daha yakın olması gerekiyor.

3.Tüm alanların tadını çıkarın

Çamaşırhaneler yeni evlerde daha küçük olma eğilimindedir, bu nedenle alanları optimize etmeniz gerekir. Köşeyi israf etmekten kaçınmak için bu kolay ipuçlarına göz atın.

4.Kutulara isim yazın

Kutuya giren ürünlerin adını yazmak, aramanızı kolaylaştırır ve zaman kazandırır.

5.Ürünleri kullanımda tuttuğunuz kapları standart hale getirin

Kullandığınız ürünleri standart kavanozlara koyun, bu fikir çamaşırlarınızı daha temiz tutacaktır.

6.Çamaşır makinesinde bir kapak kullanın

Çamaşır makinesindeki kapak her zaman temiz kalmasına yardımcı olur ve daha uzun süre temiz kalmasını sağlar.

7.Kurumuş çamaşır askısı

8.Her kıyafet tipi için sepet

Giysilerin farklı sepetlerde paylaşılması, parçaları yıkarken zaman kazanmanın kolay bir yoludur.

9.Ütü masası

Ütü masası genellikle çok fazla alan kaplar, ancak bu alanları optimize etmek ve günlük pratiklik sağlamak için bazı modeller kullanılabilir.

10.Mandalları düzenleme

Mandalarınız geceleri kaçıyor gibi görünüyor. Artık onları kaybetmemek için, bir mandal sepeti yapın ve hepsini bir arada saklayın.

11.Temizli ürünlerinizi düzenleyin ve her zaman doğru yerde tutun

Temizlik ürünlerinizi en iyi nasıl düzenleyeceğinizi adım adım öğrenin.

12.Çamaşır odasını düzenlemek

Temizlik ürünlerinizi ayırmak için kirli çamaşır sepetlerinden saksılara, çamaşırlarınızı düzenlemek için kolay ipuçlarına göz atın.

Tüm evi organize etmek çok zor bir süreç gibi görünebilir, ancak sakin ve sabırla tüm odalar için, elden çıkarma, kategorizasyon ve organizasyon döngüsünü her zaman takip etmek mümkündür. Öyleyse evin her zaman organize olacağı her şeyi uygun bir yerde saklayın.

Kaynak: tuacasa.com.br

Ev Nasıl Organize Edilir

Daha fazla Düzenleme Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment