Kararmış Gümüşlerin Parlatılması

Evinizdeki gümüşler zamanla kararmaya başlar, bu olay çok can sıkıcıdır. Çünkü özenle sakladığınız süs olarak ya da kullandığınız eşyalarınızın zamanla eski halinden eser kalmaması sizi üzebilir. Sizi sevindirecek bir haberim var artık çok ucuza kararmış gümüşlerinizi parlatabilirsiniz 🙂

 

Zamanla kararmış olan ördek sürahisinin görüntüsü çok kötüydü. Bunu parlatmak için yapmanız gereken çok basit ;

Malzemeler:

  • Mikrofiber bez
  • Diş macunu
  • Su

Bezinizi ıslatıp üzerine biraz diş macunu sürerek kararan gümüşlerinizi ovalayın. Sonrasında temiz bir bezle silin veya yıkayın.

Diş macunun kaliteli olması gerekmiyor ucuz bir diş macunu ile bunu yapabilirsiniz. Öncelikle küçük bir alanda deneyip ondan sonra bütün alana yayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tuzluklar bu görüntüsü ile misafir önüne çıkarılacak gibi değillerdi ama diş macunu sayesinde şimdi ki görüntüsü harika oldu 🙂

Sonuç mükemmel 🙂

Diş macunu sadece dişlerimizi fırçalayıp gümüşlerimizi parlatmaya yaramıyor. Pratik bir şekilde temizlik yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılan bir araç haline gelmiştir. Mesela; gömleklerin lekelerini çıkarmak, mutfak, banyo ve tuvalette fayansların parlatılması ve kirlerinin çıkarılması, yağlı ve lekesinin çıkmayacağı düşünülen kurumuş koltuk ve halı lekelerinin çıkarılmasında etkili bir yöntemdir Beyazlatma etkisi son derece yüksek olanların tercih edilmesi ve özel beyazlatıcı parçacıklara sahip olanlarla temizlik yapılması mümkündür.

Fayansların arasında oluşan kirin ve tozun çıkarılabilmesi için detaylı temizlik yapılması gereklidir. Duvarlara ve fayanslara sadece su tutarak ve köpürterek temiz görünmeyecektir. Diş fırçası veya ufak bir bezin ucuna süreceğiniz diş macunu yardımı ile tüm bölgelerde kolay bir şekilde temizlik yapmanız mümkündür. Kirlerin bulunduğu bölgede baskı uygulayarak ileri geri birkaç kez geçmeniz halinde fayans araları ve  lavabo da son derece temiz hale gelecektir.

Not: Diş macunu ile ev temizliği yapılırken çok fazla macun kullanılmaması ve farklı bir deterjanla karıştırılmaması gereklidir. Kirin kabartılması, bulunduğu yüzeyden ayrılması yerine daha fazla yapışmasına yol açılabilir.

 

 

Kararmış Gümüşlerin Parlatılması

Daha fazla Püf Noktaları Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment