Kil ile Tütsü Tutucu Yapımı

Evdeki kötü kokuları doğal yollarla gidermek istediğinizde tütsüler çok işe yarar ya da günün sonunda rahatlamak için bir tütsü bu işi gayet iyi görebilir. Bu fırında pişmiş kil tütsü tutucusu, en küçük ev aksesuarlarını bile masaüstünüzde otururken iyi görünmesini sağlamanın kolay bir yoludur!

Evinizdeki eşyaların rengine göre karar vereceğiniz bir tonda tütsü tutucunun rengine karar verebilirsiniz. Ya da sadece siyah beyazı seçebilirsiniz. Bu tütsü tutucular  kullanılmadıkları zaman veya istiflenmeleri ve saklanmalarını kolaylaştıran ya da bir arkadaşınıza bir eve taşınma partisi olarak verebileceğiniz  hoş bir minimalist  şekle sahiptir.

Malzemeler: 

  • Akrilik rulo
  • Kil kesici
  • Temel renk için 2 adet küçük fırın  kil paketi
  • Renkli lekeler için 1 adet küçük fırın kil paketi
  • Parşömen kağıdı
  • Plastik hasır veya mermer
  • Cam bir kavanoz (fırına dayanıklı)
  • Fırın

Kili daha küçük parçalara ayırın ve yumuşatmak için küçük toplar yapın. Ardından hepsini birleştirin ve kili silindirde yuvarlayın. Parşömen kağıdına yerleştirin.

Silindirinizi  kalın olacak şekilde yassılaştırmak için oklava kullanın. Uzunluğu size kalmış.

İkinci renginizden çok küçük kil kırıntılarını çıkarın ve tabanınızın üstüne serpin.

Her şeyi birlikte bastırmak için merdaneyi bir ucundan diğerine yavaşça yuvarlayın.

Dikdörtgen bir şekil almak için kenarları kesmek için kil kesicinizi kullanın.

Kilin ortasına bastırmak için bir parça bakır boru veya plastik bir saman gibi boru şeklindeki bir şey kullanın. Kili ayırmak için saat yönünde ve saatin tersi yönünde döndürerek yavaşça çıkarın.

Cam bir kavanoz veya alüminyum teneke kutu gibi (fırına girebilen)  silindirinin etrafına bir parça parşömen kağıdı yerleştirin, böylece silindiri tamamen kaplar. Sonra dikdörtgeni yavaşça içinde bulunduğu parşömen kağıttan çıkarın ve cam kavanozdaki parşömen kağıdına aktarın. Bu pişerken ona bir miktar şekil verecek.

Kavanozun altına başka bir parşömen kağıdı yerleştirin, dengelemek için cam kavanozun altına iki küçük kil parçası yerleştirin. Kavanozun yerinden oynamaması için dengede kalmasını sağlayacak fırında pişerken. (daha sonra atılacak bu kil parçası ) . Üreticinin talimatlarına göre pişirin.

En sevdiğiniz tütsüyü yerleştirin. Keyfini çıkarın!

Kaynak: abeautifulmess.com

Kil ile Tütsü Tutucu Yapımı

Daha fazla Kendin Yap Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment