Küçük Mutfaklar İçin Tasarım Fikirleri

Küçük mutfaklar, büyük mutfaklara göre organizasyon ve dekorasyon seçenekleri bakımından daha sınırlı görünmektedir. Genellikle çalışma alanını daha verimli kullanabileceğiniz, yemek alanınızı düzenli, fonksiyonel ve çekici tutacak küçük mutfaklar için tasarım fikirleri arasından seçim yaptık.

 

Bu akıllı çekmece, bir kesme tahtası veya geçici depolama alanını boşaltmak için kullanılır. İşleri daha kolay hale getirmek için küçük tekerlekler bile ekleyebilirsiniz.

 

 

Odanızın köşesinde bir yedek depolama dolabınız varsa, muhtemelen yeni mutfağınız olması gereken yer burasıdır!

 

 

Parlak kırmızı sürgülü paneller mutfak elemanlarını yemek köşesinden bir duvar gibi gizler.

 

 

Işık tonları ve bol miktarda yeşillik, bu küçük mutfağa yemek yapmak ve yemek yemek için canlı bir alan kazandırır.

 

 

Bir renk tonu ile minimalist özellikler, küçük bir mutfak tasarımı için harika bir fikir. Sadece zarif değil, aynı zamanda temizlenmesi daha kolay!

 

 

Tezgahınızı cihazlarla  boğmaktan endişe ediyorsanız, bu gömme dolaplar mikrodalga fırın veya kahve makinesini saklamak için temiz bir çözümdür.

 

 

Koyu renk kontrastları ve yer karoları gibi detaylı vurgular, alanı görsel olarak genişleten bir derinlik hissi yaratır.

 

 

Tüm mutfak malzemelerini saklamak için tek bir duvar kullanın ve boş alanın üstündeki boşluğu bırakın. Bu, küçük mutfağınıza sakin ve temiz bir his verir.

 

 

Küçük mutfaklar için tasarım fikirleri arasında bu depolama alanı ile çok kullanışlı alanlarla işlerinizi daha kolay halledip kendinize zaman ayırmanıza fırsat vermiş olursunuz.

 

Bu mutfak adasının çoklu açık rafları da güzel bir dekorasyon dokunuşu olarak hizmet vermektedir.

 

Kaynak: eatwell101.com

 

 

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım Fikirleri

Daha fazla Dekorasyon Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment