Kumaş Aslan Büstü

Kumaş aslan büstü, çocuğunuzun odasının duvarında şirin mi şirin kumaş aslan büstü çok güzel durmaz mı sizce de? Bir kaç malzeme ve dikişle çocuğunuzun odasına değişik bir hava katabilirsiniz. Kendi yaptığınız el emeği göz nuru bir dekorasyon parçası ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz 🙂

aslan büstü malzemeler

MALZEMELER

 • Keçe veya polar kumaş
 • Beyaz keçe veya polar kumaş
 • Küçük parçası pembe keçe veya polar kumaş

ARAÇLAR

 • Kumaş makası
 • Dikiş makinesi
 • Dönen kesici, kesme matı ve cetvel
 • Siyah düğmeler gözler
 • Siyah nakış ipliği
 • Doldurma için pamuk
 • Sunta daire
 • Silikon tabancası
 • Dikiş kelepçeleri
 • l aslan büstü şablonu

 

malzemeler

İki beyaz ve  pembe kumaş ile burnu ve üç yüz panelini kesmek için şablonlarınızı kullanın.

burun yapımı

Nakış ipliğinizi (yukarıda yaptığımız gibi) ağız panellerine biraz nokta ve bıyık eklemek için (daha kalın yapmak için ikiye katlayın) kullanın. Noktalar için temel olarak alttan çıkıp bir düğüm oluşturup alt tarafa bağlayıp ve bıyıklar için alttan çıkıp bir düğüm yapıp istediğin kadar ipliği kes. Ve bıyıklar hazır.

Birçok kumaşın sağ tarafında ve alt tarafında (bir tarafın daha küçük bir tüylü olan daha iyi görünümlü bir kulağı vardır), bu nedenle parçaları keserken ve dikerken doğru ve yanlış tarafı aklınızda bulundurun.

Ağız panelleri için şablon, kumaşın her panelin arka tarafında birbirine geçirilip dikileceği iki üçgen dart olacaktır. Yukarıda gördüğünüz gibi, bir kez kıstıktan ve diktikten sonra, ağız panelleri biraz daha 3D bir şekle sahip olmaya başlayacaktır

 

Burun için noktalarınızı dikin ve sonra birleştirin ve dikiş payı ile birlikte dikin. Burnunuza iğneleyin ve burnunuzu ağzınıza dikin, böylece üç parçanın hepsi aslanın burnunu oluşturur.

 

Yan kafa parçalarınızı orta yüzey bölümüne dikiş payı  (yukarıda gösterildiği gibi) ile dikin ve ardından alt dikişleri birleştirin, böylece bir huni şekli gibi görünecek.

Yüz hunisinin, ortadaki ağzını ağızlık parçasıyla hizala (burnunuzun ortadaki yüz panelin içinde ortalanmasını istiyorsanız) ve yerine sabitleyin. Açma ve namlu çevresinin düzgün bir şekilde birbirine uyması için aynı büyüklükte olması gerekir. Bu nedenle, huni açıklığınızın çok küçük olduğunu fark ederseniz, açıklığı daha büyük hale getirmek için açıklığın etrafındaki bir kumaşı kesebilirsiniz  ve eğer açıklık çok büyükse, alt yüz dikişi üzerindeki dikiş toleransını daha küçük hale getirmek için açıklığa yaklaştıkça artırabilirsiniz. Ağzınızı dikin ve dikiş payı ile birlikte yüzün ve sağ tarafa doğru döndürün.

Aslan kafanızı biraz taşana kadar doldurun. Sonra sunta çemberi başın arkasına yerleştirin ve kumaşı dairenin arka kenarı etrafına sarın ve kumaşı sıkı ve yerinde tutmak için dikiş kelepçeleri kullanın. Herhangi bir bölgeye daha fazla doldurma eklemeniz gerekip gerekmediğini görmek için yüzünüzün ön tarafını kontrol edin ya da bir bölümü daha sıkı bir şekilde çekmeniz veya aslan namlusunun iyi bir noktaya oturması için gevşetmeniz gerekiyorsa yüz, bir aslandan daha çok bir fare gibi görünmeye başlar. Yerleştirme ve doldurma miktarınız iyi olduğunda, kumaşın kenarlarını arka tarafa sabitlemek için silikon tabancası kullanın.

Her bir kulak için (böylece toplam dört parça) bir ten rengi ve beyaz kulak parçasını kesmek için kulak şablonunu kullanın ve alt kısmı açık bırakarak, sağ taraflara bakacak şekilde birlikte dikin. Kulaklarınızı sağa doğru çevirin, alt kısımda hafifçe sıkın ve yonga levha desteğine yapıştırın. Kumaşınızı alın dönen kesici, mat ve cetveli kullanarak  uzun 25 şerit ve  kısa 25 şerit hazırlayın.

Uzun şeritleri alın, her birini ikiye katlayın (tüylü tarafı dışarı çıkarın) ve kesme taraflarını birbirine yapıştırmak için bir miktar silikon tabancası kullanın. Onları aslanın arkasına kadar kenarlarına yapıştırmaya başlayın, böylece ilk katını yapın. İşlemi kısa şeritler ile tekrarlayın, ancak bunları kısa şeritleri arasında kaydırın, böylece aralarındaki boşlukları doldurmuş olursunuz.

dikim aşaması

Gözlerini eklemenin zamanı geldi! Nakış ipliğinizi alın, merkezindeki yüz dikişlerinden bir tanesini bir düğüm yapın,  düğmeden geçirin ve sonra aslan yüzünüzü sıkın, böylece iğnenizi dışarı çıksın. aynı noktada zıt dikiş. İpliğinizi çekin ve ilk düğmeyi yerine sabitleyin ve sonra göz deliklerinize batırıp yüzünüze biraz daha aslan şekline sahip olacak şekilde biraz çekmeye devam edin. Ne kadar sıkı çekildikten sonra, ipliği o kadar sıkı tutmak için düğümleyin. Diğer düğmeyi ekleyin ve bu düğmenin altındaki ipliği düğümleyin ve düzeltin.

aslan büstü

Aslan büstüne askı yapmak için sunta sırtınızın arka üst kısmına ortalayan bir fotoğraf askısı kullanabilir ve askıyı yerinde tutmak için bol miktarda silikon tabancası kullanabilirsiniz.  Şimdi aslan büstü göstermeye hazır!

aslan büstü

Kumaş Aslan Büstü fikirleri

Daha fazla Kendin Yap Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment