Mutfaktaki Kötü Koku Nasıl Giderilir

Her zaman güzel kokan  bir mutfağa sahip olmak için pratik püf noktaları. Mutfak her zaman temizlik ve hijyen anlamına gelen bir yer, bu nedenle mutfakta kötü koku, hoş karşılanmaz. Sonuçta kötü kokular, orada çürümüş veya kirli bir şey olduğuna dair işaret olabilir. Bu bakış açısıyla, yemek piştikten sonra yemek kokusunu ortadan kaldırmak ve mutfağınızı temel bir bakımla temizlemek için pratik püf noktaları seçtik.

Gıda kokusu nasıl ortadan kaldırılır.
Bir yemek hazırladıktan sonra, mutfak genellikle hazırlanan gıdalardan dolayı kokuyor. İyi bir alternatif olabileceğini düşündüğünüz bir deodorant  yemek ile birleşince  hoş olmayan bir kokuya neden olabilir.

 

Deneyimli ev kadınlarının sırlarına güvenmek gereklidir çevreye başka lezzet eklemek zorunda kalmadan yiyecek kokusu ortadan kaldırmak için, mutfak kokusunu ortadan kaldırmak için fikirler :

Bir tencereye biraz sirke koyun ve onu hiç kimsenin deviremeyeceği mutfaktaki güvenli bir yerde bırakın. Sirke, yemek sırasında açığa çıkan kokuları hafifletmeye yardımcı olur.

Balık hazırlanırken ve pişirildikten sonra bir adet limon sıkın veya limon kaynatın.

Kızartma kokusu mutfağınızda keskin bir koku bırakmasın istiyorsanız, ısınırken ince doğradığınız elmaları yağa koyun ve kahverengiye dönene kadar bekletin, sonra çıkarıp istediğiniz şeyi kızartın.

 

Mutfak hoş olmayan kokulardan nasıl korunur?
Mutfağınızın her zaman kokusuz olması için, yemek hazırlarken yemek artıkları, zemin üzerine yayılmış yiyeceklerin temizlenmesi önemlidir. Güzel kokulu bir mutfağa sahip olmanın önemli adımlarından biri de organik çöpleri daima atmaktır. Çöp kutusundaki çürüyen çöpler, her açıldığında mutfağınızda kokar. Yani eğer yapabilirsen, çöpü her gün at.

Bir diğer önemli püf noktası ise , buzdolabında yiyeceklerin bozulup bozulmadığını her zaman kontrol etmeli ve bozulan ve bozulmaya yakın bir şey olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Buzdolabında bozulmuş yiyecekler kötü kokulara neden olur. Ne de olsa hiç kimse buzdolabını açınca tüm evi o korkunç çürük yiyecek kokusuyla dolmasını istemez.

Mutfak temizliği de çok önemlidir. Ocak kullanırken, ocağa düşebilecek küçük yiyecek veya sos dökülmelerinin farkında olun. Tercih ederseniz, kolay temizlik için ocağınızı alüminyum folyo ile koruyun. Yiyecek hazırlama sonunda, zeminin gıda içermediğinden emin olun.

Son olarak, tabak çanakların lavaboda durmasına izin vermeyin. Lavaboda bulunan kirli bulaşıklar, özellikle yemek artıklarınız varsa, hamamböceği çekmeye ek olarak mutfakta hoş olmayan bir koku bırakır. Bu yüzden bulaşıkları yıkayın ve yemeğini bitirir bitirmez arta kalan yiyecekleri atın. Ayrıca, kötü kokuları önlemek için bulaşık makinesine dikkat ederek düzenli olarak temizleyin.

Bu ipuçlarını takip ederseniz, mutfağınız her zaman temiz, güzel kokulu ve çok daha hoş olacaktır.

Mutfaktaki Kötü Koku Nasıl Giderilir

Daha fazla Püf Noktası Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment