”Nova’nın Yeni Saçları” Ev Yapımı Çocuk Kitabı

Bugün sizinle harika bir kendin yap projesini sunacağım. Çocuklarınız için güvenilir, eğlenceli aynı zamanda eğlenirken de yeni şeyler öğrenebileceği harika bir kitap yapacağız. Bu ev yapımı çocuk kitabı çok basit ve kendinizden de bir şeyler ekleyebilirsiniz.

Bu proje için öncelikle gerekli olan malzemeler ütü ve yazıcı kağıdı . Kendi çocuğunuzun fotoğrafını istediğiniz boyutta yazdırıp çıktısını alabilirsiniz. Bu çalışmada yaprak başına 2 fotoğraf kullanıldı.

 

 

Tüm fotoğraflar basıldıktan sonra kesip tuval üzerine ütülüyorsunuz. Mükemmel ütü yapmanın en büyük anahtarı, kağıdı çıkarmak için tamamen soğuyana kadar beklemek.

Bundan sonra, fotoğrafların her birini kesip ve her fotoğrafa el dikişi ve eğlenceli saç stillerini yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Bu çok eğlenceli! Fotoğraflara doku eklemenin sonsuz yolları vardır. Kendi kitabını özelleştirmek için, bir saç modeli kitabı yapabilirsin, ama bununla sınırlı değilsin! Şirin bir bebek dostu kitap için herhangi bir fotoğrafa dokulu detaylar ekleyebilirsin.

Sonra fotoğrafları keçeli sayfalara yapıştırın.

Sonra bütün sayfaları elinizde dikerek bir araya getirin.

Ardından, keçe ve kumaş yapıştırıcısı kullanarak bir ön ve arka kapak ekleyin. Son olarak, farklı bir renk keçe ve kumaş yapıştırıcısı kullanarak bir sırt yapın. Mümkün olduğunca güvenli hale getirmek için ikinci bir tutkal eklemeden önce tamamen kurumasını bekleyin.

Başlığı elinizle ya da dikiş makinası ile yapabilirsiniz. Öncelikle isterseniz şablon olması için kitap ismini rengi çok koyu olmayan bir kalemle yazıp sonradan dikebilirsiniz.

İşte kitabın içindeki saç modelleri. Bu ev yapımı projenin çocukluk anılarının bir parçası olması ve daha sonra devam edebileceği bir hatıra olarak kalması yönüyle çok eğlenceli ve anlamlı bir ev yapımı çocuk kitabı.

Çocuğunuzla kendi kitabınızı kişiselleştirmek için  fikirleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Kaynak: Elsie LARSON 

 

 

 

 

”Nova’nın Yeni Saçları” Ev Yapımı Çocuk Kitabı

Daha fazla Kendin Yap Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment