Sivrisineklerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Yaz mevsimi ile, sıcak mevsimin ana kan emicileri uyanır, varlığı çılgınlığa yol açan sivrisinekler. Hangi doğal ilaçlar sivrisinekleri yok eder? Eğer her şeyin doğal bir destekçisi iseniz, o zaman bu ipuçları gerçek bir yol gösterici olacaktır. Özellikle evde küçük bir çocuk varsa, aynı zamanda uçuşan kan emici saldırılarına karşı korunmak zorundadır. Hangi doğal ilaçların sivrisineklerden kurtulmanıza yardımcı olacağını bu yazımızda okuyabilirsiniz.

 

 

1. Uçucu Yağlar

Herhangi bir eczaneden alınabilen uçucu yağlar, sivrisinekleri etkili bir şekilde kaçırır. Bu amaçla, lavanta, kediotu, okaliptüs, sardunya, anason, kekik, nane, çay ağacı, sedir yağı mükemmel uyum sağlar. Bir fincan sıcak su içine birkaç damla uçucu yağ. Bu karışımı yatağınızın yanına koyun. Ayrıca eczane veya süpermarkette yağ yakıcı alabilirsiniz veya basitçe bir pamuğu uçucu yağ ile nemlendirerek, pencere üzerinde bırakabilirsiniz.

2.Limon, Mum ve Esansiyel Yağlar

Sivrisinekler için bu ilacı evde yapmak kolaydır. Hoş bir aroma ve estetik bir görünüme sahiptir. Ve en önemlisi kimyasal yok. İhtiyacınız olan; dört kavanoz, 40 damla yağ (seçim; sedir, lavanta, limon, nane, okaliptüs), iki limon, sekiz dal biberiye veya nane, su, mum. Her kavanoza iki dal biberiye veya nane koyunuz, kavanozları 3/4 suyla doldurunuz, 10 damla yağ ekleyin ve limonu kesin. Mumları şişelere koyun ve yakın. Suyu her 4-5 günde bir değiştirin.

3. Sivrisinekleri Kaçıran Bitkiler

Nane, mersin, biberiye ve sardunya, güçlü aromasıyla böcekleri püskürten ev bitkileridir. Ayrıca sivrisineklere karşı en güçlü ev ilaçlarından biri de domates yaprağıdır.

4. Limon ile Karanfil

Bir sene altındaki çocukları, sivrisineklerden korumak için harika bir çare, limon ve karanfil. Çok basitleştirin: bir limon kesin ve karanfil sürün. Limonu bebeğin yatağına koyun ve huzur içinde uyuyun. Sivrisinekler çocuğu artık rahatsız edemez.

 

Sivrisineklerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Daha fazla Püf Noktaları Fikirleri için tıklayınız

Leave a Comment